Krásný domov pro naše ratolesti!

Je jedno, jestli je již vaše dítě na světě nebo zda jste teprve ve fázi plánování. Již při zařizování samotného bytu nebo domu jste jistě narazily na problematiku, a kde bude dětský pokoj, případně kde budou dětské pokoje. V rodinném domečku je to podstatně jednodušší, tam je toho místa více, ale v bytě je to horší, ten nafukovací bohužel není.

Základní otázku, kterou je třeba si hned na začátku položit, zda bude dětský pokoj určený pro jednoho človíčka, nebo zda daný pokoj bude sdílet více dětí. Je jedno, že zatím máte jen jedno, ale do budoucna to pak stejně budete muset řešit, takže je fajn, mít tuto myšlenku někde v hlavně v záloze a nezapomenout na ni.
hra s bagrem.jpg

Pokud je pokoj dostatečně veliký a prostory to umožňují, tak je možné pokoj rozdělit na dvě části například vestavěnou skříní nebo skříní na míru tak, aby alespoň částečně byl prostor rozdělen na dvě části. Pokud to nelze, zůstane pokoj, tak jak je.

Před samotnou realizací je nutné si uvědomit, pro jak staré dítě je pokoj vybavován a jak s ním pokoj poroste další roky, případně mít na mysli další vylepšení a vybavení, které bude vyžadovat věk dítěte. Rozhodně je potřeba také uvážit, zda pokoj barevně vymalovat. Určitě i zde také velkou roli hraje věk dítěte, stejně tak je třeba zvážit, zda barevnost přenést i do výběru nábytku. Případně zda zvolit nějaké tapety, obrázky nebo malby na stěnu. Nebo pokud zařizujete dětský pokoj, který bude sdílet děvče i chlapec zároveň, tak to příliš nekombinovat a nepřeplácat barvami. Každý pokojíček lze zútulnit, ale nic se nesmí přehánět.
sourozencí na posteli.jpg

Co by ale nemělo v dětském pokoji za žádnou cenu chybět? Rozhodně to je kvalitní postel, šatní skříň případně další úložné prostory na hračky atd. … Důležitou součást zde tvoří také psací stůl včetně židle, v případě malého dítěte hrací koutek.

Dětský pokoj je prostor pro dítě a proto je velmi důležité při zařizování nic nepodcenit. Je to jejich domov, jediný prostor, jejich útočiště.

Krásný domov pro naše ratolesti!
3.3 (65.71%)7